-
Home
›
-
Nieuws
›
- Leerlingen komen met ideeën voor meer duurzaamheid op school
Onlangs is de acht weekse keuzemodule duurzaamheid afgesloten op het Olympus College en het Stedelijk Gymnasium Arnhem. Na een test over hun eigen milieu-impact en groepsopdrachten in verschillende thema’s gingen de leerlingen zelf aan de slag met duurzame oplossingen en producten.
Green shoes
Zo kwamen ze met ideeën als het weergeven van de milieu-impact op verpakkingen en etiketten van voedingsproducten, waterraden in de zee om energie op te wekken en green shoes: duurzame schoenen waarmee je lopend je telefoon kan opladen, uiteraard met airco en verwarmingselementen!
Zelfgemaakte video's
Leerlingen presenteerden op ludieke manier het eindresultaat van deze opdrachten in zelfgemaakte video's. Daarnaast hebben leerlingen een actieplan voor zichzelf en voor de school gemaakt, waar vandaag al mee gestart kan worden om stappen te maken op het gebied van duurzaamheid. Een overzicht van de ideeën voor de scholen kun je hieronder vinden. Doel van deze module was om meer te leren over duurzaamheid en te laten zien dat duurzaamheid leuk is en kansen biedt.
ideeën voor meer duurzaamheid
Minder/geen vlees in kantine |
Biologisch en duurzaam eten in kantine |
Prijzen veranderen (ongezond eten duurder, gezond eten goedkoper |
Minder of gekeurde palmolie in kantine |
Afval scheidende prullenbakken |
Minder verpakkingsmateriaal in kantine |
Duurzame verlichting (automatisch uitgaan) |
Verwarming lager of uitzetten |
Geen plastic en alleen nog maar herbruikbare flesjes beschikbaar maken |
Betere isolatie |
Meer warme truien dagen |
Dubbel glas |
Nog meer zonnepanelen op het dak |
Gratis openbaar vervoer van- en naar school |
Spullen meer hergebruiken |
Minder printen en minder papiergebruik |
Eten van onze eigen schoolboerderij |
Meer seizoen fruit in kantine |
Afvalproducten recyclen en gebruiken bij beeldende vorming |
Scooterverbod |
Erop letten dat er geen eten wordt weggegooid |
Geen boterhamzakjes |
Hergebruik! |
Ecosia op alle computers instellen als standaard browser |
Oplaadpalen |
Schoolbus op elektriciteit |
3 dubbel glas |
Op open dagen minder bekertjes verbruiken |
Kranen zelf uit/aan kunnen zetten |
Schooluniform van bamboe |
« Terug naar overzicht